1403/3/5        
صفحه اصلی | ارتباط با ما | فروشگاه | | درباره ما | پرداخت وجه | English
         
آخرین فرصت های شغلی

لیست کارجویان منتخب
کارجویی انتخاب نشده
 
شرایط استفاده از تسهیلات اشتغال صندوق مهر رضا(ع)

وام‌های اشتغال از 5 تا 30 میلیون تومان
سید محمد کریمی، مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) با بیان اینکه متقاضیان استفاده از تسهیلات اشتغال این صندوق باید فاقد کسب و کار مستقل بوده یا در زمان ثبت‌نام شاغل نباشند، گفت: کسانی که دارای بیمه هستند، چنانچه صندوق در هر مرحله از مراحل اعطای وام به استعلام افراد دست پیدا کند، از پرداخت وام جلوگیری و در صورت پرداخت، کل دین با جریمه تبدیل به حال می‌شود.
او ادامه داد: افرادی که به صورت شاگرد در محل کسب و کار دیگران فعالیت می‌کنند، در صورت نداشتن بیمه به منظور راه‌اندازی کسب و کار مستقل می‌توانند ثبت نام کنند و همچنین در صورت داشتن بیمه با دادن تعهد که بیمه ایشان از کارگری
توسط کارفرما به بیمه کارفرمایی تبدیل شود، می‌توانند ثبت‌نام کنند.
وی با اشاره به اینکه افراد بازنشسته واجد شرایط ثبت‌نام نیستند، گفت: تسهیلات به توسعه کارگاه تعلق نمی‌گیرد. همچنین متقاضیان باید حداقل دو سال سابقه کار مرتبط با فعالیت انتخابی خود داشته باشند. افرادی که دارای مدارک تحصیلی، فنی و حرفه‌ای، کارودانش و دیگر مراکز معتبر آموزش مرتبط با فعالیت انتخابی باشند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
کریمی با بیان اینکه ارائه طرح کسب‌وکار برای متقاضیان به منظور راه‌اندازی طرح مورد نظر الزامی است، افزود: دانشجویان در هر مقطع از تحصیلات واجد شرایط دریافت وام نیستند و داشتن کارت پایان خدمت برای متقاضیان مرد الزامی است. از سوی دیگر متقاضیان با دریافت وام نباید دوشغله شوند.
وی در تشریح شرایط زنان برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی این صندوق نیز گفت: زنان علاوه بر داشتن شرایط فوق، لازم است سرپرست خانوار، شوهر از دست داده یا شوهر از کار افتاده باشند یا این که همسر آنها به هر دلیلی در زندان باشد و زنانی که تحت تکفل همسر شاغل هستند، واجد شرایط ثبت نام نخواهند بود.
زنان خود سرپرست مانند کسانی که پدر آنها از کارافتاده بوده یا دخترانی که پدر آنها فوت کرده باشد نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. ضمن این که از کارافتادگی افراد، توسط مراجع ذی‌صلاح تایید و به صندوق ارائه می‌شود.
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) در ادامه با تاکید بر این که متقاضیان این تسهیلات نباید قبلا از تسهیلات صندوق فرصت‌های شغلی سابق یا توسعه اشتغال روستایی سابق یا قرض‌الحسنه اشتغال بانک‌ها ( ماده 56 و ..) استفاده کرده باشند، گفت: اگر خلاف این موضوع در هر مرحله از مراحل وام محرز شود، به متقاضی تسهیلات پرداخت نخواهد شد یا کل دین با جریمه تبدیل خواهد شد.
وی با اشاره به این که سن متقاضیان باید حداقل 20 و حداکثر 55 سال تمام باشد، گفت: امتیازبندی بر اساس میزان اعتبار هر استان و شهرستان صورت می‌پذیرد، لذا ثبت‌نام هیچ‌گونه تعهدی برای صندوق ایجاد نخواهد کرد و صندوق در رد یا قبول طرح‌ها مخیر است.
او در توضیح موارد پرداخت وام قرض‌الحسنه گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق مهر امام رضا(ع) در جهت توسعه اشتغال خرد و خانگی،‌ خویش‌فرمایی یا خود اشتغالی و کارفرمایی کارآفرینی در بخش‌های صنعت، کشاورزی، خدمات و زیربخش‌های مربوط به آنان پرداخت می‌شود.
کریمی با اشاره به اینکه کارمزد پرداخت وام قرض‌الحسنه اشتغال جوانان به میزان چهار درصد اعمال می‌شود، گفت: این بی‌تردید یکی از مهم‌ترین و بهترین شیوه‌های اجرایی در عرصه خدمات اعتباری است.
وی افزود: وام قرض‌الحسنه اشتغال جوانان صندوق مهر امام رضا(ع) در بخش‌ها و زیربخش‌های مختلف اقتصادی با توجه به شرایط طرح کسب و کار و میزان تسهیلات در خواستی همراه با توجیهات اقتصادی و شرایط لازم در اجرای آن در دوره‌های
باز پرداخت یک تا پنج سال تعیین می‌شود.
وی در توضیح میزان این تسهیلات هم گفت: میزان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به جوانان متقاضی در چارچوب ضوابط و مقررات تعیین شده پس از بررسی دقیق طرح کسب و کار و نیاز واقعی متقاضی تا سقف 50 میلیون ریال برای تسهیلات خانگی و تا سقف 100 میلیون ریال برای تسهیلات خویش‌فرمایی یا خود اشتغالی و تا سقف 300میلیون ریال برای تسهیلات کارفرمایی یا کار‌آفرینی پرداخت می‌شود.
وی افزود: به منظور اطمینان از بازگشت منابع و امکان مدیریت صحیح بر آن جهت فراهم کردن شرایط مساعد برای پاسخگویی به سایر متقاضیان، نوع و میزان وثایق با توجه به شرایط متقاضی، نوع طرح و میزان تسهیلات تعیین می‌شود.
کریمی گفت: یک نفر کارمند رسمی دولت یا دو نفر کارمند قراردادی شاغل در ادارات دولتی به علاوه سفته و چک به میزان 120 درصد اصل مبلغ تسهیلات دریافتی برای دریافت تسهیلات خانگی تا سقف 50 میلیون ریال الزامی است.
او ادامه داد: دو نفر کارمند رسمی دولت یا یک نفر کارمند رسمی دولت و یک کاسب جواز کسب دار، به طوری که جواز کسب او بالای پنج سال اعتبار داشته باشد، به علاوه سفته و چک
به میزان 120 درصد اصل مبلغ تسهیلات دریافتی جهت دریافت تسهیلات خویش‌فرمایی یا خوداشتغالی 50 تا 100 میلیون ریالی الزامی است. همچنین برای دریافت تسهیلات کارفرمایی یا کارآفرینی از 100 الی 300 میلیون ریال نیز وثیقه ملکی دریافت می‌شود.

آدرس صندوق مهر امام رضا (ع) مشهد : میدان امام خمینی - خرمشهر 19 - پلاک 107– تلفن : 8546102

لیست منو ها
ثبت نام

جستجوی نیروی کار

نيروهاي مورد نياز اين هفته

دريافت سوابق بيمه

مشاور كارفرمايان

اپليكيشن هاي مفيد كار

بیمه بیکاری

کار و اقامت اتباع خارجی

شرايط لغو تعهد فارغ التحصيلان دانشگاههاي دولتي

مشاوره کار و تامین اجتماعی

حقوق و دستمزد 1403وسالهاي قبل

جستجوي شغل

طرح كارورزي

ثبت درخواست نيروي كارفرمايان

قانون کار جمهوری اسلامی ایران

مشاوره ،آموزش و سوالات

سایتهای مرتبط ومفید

تسهیلات

آگهي هاي استخدام دولتي و كشوري

مشاوره دادخواستهای کارگری

خبرها

سیستم عملیاتی کاریابی

مطالب متنوع اشتغال

راهنماي حق الزحمه استخدام شدگان كاريابي

 
آمار سایت
بازديدهاي امروز: 15
بازديدهاي ديروز: 41
کل بازديدها: 3752992
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کاریابی آریا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است